Flash News

Ditari i Maxhorancës

Kosova refuzoi vaksinat ruse dhe kineze, Rama i përgjigjet Albin Kurtit

Kosova refuzoi vaksinat ruse dhe kineze, Rama i përgjigjet Albin Kurtit

Kryeministri Edi Rama ka komentuar refuzimin që qeveria e Kosovës ka bërë për dozat e vaksinave ruse dhe kineze nga Shqipëria për vaksinimin e mësuesve atje.

Rama i ftuar në Log. në ABC tha se kjo është zgjidhje e tyre, ndërsa shtoi se nuk ka asnjë problem me kryeministrin Kurti.

“Kurti merret me fushatën në Shqipëri. Nuk e gjykoj fare, respektoj institucionet dhe kryeministrin e Kosovës pavarësisht se si e ka emrin. Është puna e tij, mjafton të mos qëllojë më që një kryeministër atje të shpifë”, tha Rama.

Të fundit