Ditari i Maxhorancës

“Mbi 900 viktima nga marsi”, Basha publikon të dhënat e morgut, Rama: Spekulime! Kërkojnë katastrofën

“Mbi 900 viktima nga marsi”, Basha publikon të dhënat e

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pak minuta pasi kreu i PD, Lulzim Basha publikoi në ‘opinion’ dy dokumente, ku sipas tij rezulton se që nga marsi e deri tani janë shënuar 923 viktima nga COVID-19 dhe jo 509 raste sic raportohen nga autoritetet.

Sipas Ramës, në ‘real story’, dokumentet e publikuara nga Basha janë spekulime.

 ‘”Cfarë mund ti përgjigjesh. Kërkohet panik, konfuzion, shqetësim mundësisht katastrofë, Qeveria nuk deklaron asgjë, Numri i fataliteteve është numër që pasqyrohet çdo ditë në bazë të kritereve që janë të lidhura me një element, të sëmurët nga covid. Kaq. Tjerat janë spekulime. Nuk kanë asnjë bazë dhe hyjnë në atë të përditshme, shpif e shpif që diçka të mbetet. Ajo që po kërkojnë të ndezin që ditën e parë që kanë humbur dhe për këtë arsye do humbasin përsëri”, tha Rama.

Lista e publikuar nga Basha: 

“Mbi 900 viktima nga marsi”, Basha publikon të dhënat e“Mbi 900 viktima nga marsi”, Basha publikon të dhënat e

Ditari politik

Të fundit