Ditari i Maxhorancës

“Mimi super kinge”, Kodheli komenton deklaratat e Ramës: Jemi rritur bashkë, prindërit kanë qenë miq

“Mimi super kinge”, Kodheli komenton deklaratat e Ramës: Jemi
Mimi Kodheli dhe Edi Rama

Kandidatja për deputete e PS-së, Mimi Kodheli ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama, i cili e komplimentoi për pamjen fizike kur ajo ishte e re, duke  e quajtur një "super kinge".

Kodheli tha për "Kjo Javë" se Rama bëri shaka, ndërsa shtoi se ata janë moshatar dhe janë rritur me njëri-tjetrin. Ajo tregoi se ka 20 vite që bashkëpunon profesionalisht me kryeministrin.

“Bëri edhe njëherë shaka kryeministri. Prindërit kanë qenë miq, ne jemi të një moshe, e kemi parë njëri-tjetrin duke u rritur. Kemi 20 vjet që bashkëpunojmë, duke filluar nga Bashkia e Tiranës. Jam kërkuar prej tij, edhe pse kam kundërshtuar disa figura të djathta e të majta. Nuk më interesonte fillimisht politika, bëja profesionin tim”, u shpreh Kodheli.

Të fundit