Ditari i Maxhorancës

Ndreca: Vetëm karta e identitetit është e dhënë personale, adresa dhe numri telefonit nuk janë

Ndreca: Vetëm karta e identitetit është e dhënë

Kandidati i Partisë Socialiste për Qarkun e Tiranës, Plarent Ndreca ka komentuar publikimin e të dhënave personale nga database e E-Albania.

I ftuar në “Çim Peka Live”,  Ndreca thotë se vetëm karta e identitetit është e dhënë personale, adresa dhe numri telefonit nuk janë.

"Për mua, e vetmja e dhënë personale është ID (karta e identitetit). Është një institucion që i mbron të dhënat personale të qytetarëve. Database e merr çdo parti politike. Numri i telefonit nuk është e dhënë personale. As adresa nuk është e dhënë personale”, tha Ndreca.

Të fundit