Flash News

Ditari i Maxhorancës

Rama flet pas refuzimit nga Dritan Leli: Me të, pa të, do realizojmë objektivin bazë

Rama flet pas refuzimit nga Dritan Leli: Me të, pa të, do

Kryeministri Edi Rama konfirmoi se i ka propozuar, por është refuzuar nga Dritan Leli për të lënë bashkinë e Vlorës për të kandiduar si deputet në 25 prill.

I pyetur nga gazetarët, Rama tha se ka qenë zgjedhja e tij, por nuk ka pranuar të bëhet pjesë e skuadrës.

Në formimin e një skuadre ka dinamika të brendshme nuk ka rëndësi se çfarë ka menduar njëri e tjetri. I kam propozuar të bëhet pjesë e skuadrës, është zgjedhja e tij. Me të, pa të, skuadra do realizojë objektivin bazë dhe do shkojë afër maksimumi që është plotësisht i mundur sipas meje”, u shpreh kryeministri.

Të fundit