Flash News

Ditari i Maxhorancës

Pas ftesës së Ramës për Bashën në distancë, “PS dhe PD shtrëngojnë duart” në terren

Pas ftesës së Ramës për Bashën në distancë,

Prej ditësh ftesa e kryeministrit Edi Rama në distancë ndaj kreut të opozitës, Lulzim Basha për bashkëpunim pas 25 prillit është bërë kryefjalë e ditës, ndërsa “PS dhe PD shtrëngojnë duart” në terren.

Ka qenë kandidati  i PS në Gjirokastër, dhe drejtuesi politik në këtë qark, ai i cili ka publikuar në Facebook foto duke shtrënguar duart me administratorin e një dyqani, mbështetës të PD. 

“Kjo është një lehtësi unikale në rajon, që s’e ka bërë asnjë vend tjetër. Mbështetje maksimale për ju, besim dhe shpresë se pandeminë po e lemë pas dhe bashkë do të ringrihemi edhe më të fortë se më parë”, thotë Çuçi.

Pas ftesës së Ramës për Bashën në distancë,

Kujtojmë se Basha ka refuzuar ftesën e Ramës pasi sipas tij nuk do të ndodhë kurrë.

 

Të fundit