Flash News

Ditari i Maxhorancës

Rama pas takimit me Vuçiçin: Konflikti duhet të zgjidhet krah për krah me botën demokratike

Rama pas takimit me Vuçiçin: Konflikti duhet të zgjidhet krah

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ku kanë qenë të pranishëm dhe drejtues të tjerë europiane si dhe kryetarja e Komisionti Europian Ursula Von Der Leyen.

Në një postim në “Facebook”, Rama shkruan se konflikti në Veriun e Kosovës duhet të zgjidhet krah për krah me botën demokratike, teksa shikon si zgjidhje dhënien fund të kërcënimeve dhe njohjen e ndërsjellë.

POSTIMI I PLOTË:

Rajoni duhet të hyjë në një marrëdhënie të re me BE-në, ndërkohë që konflikti në Veriun e Kosovës duhet të zgjidhet krah për krah me botën demokratike, duke u dhënë fund absurdit kërcënues e duke finalizuar marrëveshjen e normalizimit dhe njohjes së ndërsjellë mes Kosovës e Serbisë

 

Të fundit