Flash News

Ditari i Maxhorancës

Rama zbardh takimin me presidentin e Këshillit Europian

Rama zbardh takimin me presidentin e Këshillit Europian

Në një konferencë të përbashkët me presidentin e Këshillit Europian, Charles Michel, kryeministri Edi Rama tregoi se çfarë kishin diskutuar. Ndër çështjet ishin integrimi, reformat, sfidat dhe situatën në Rajon.

“Folëm për situatën e përgjithshme, angazhimet dhe sfidat në raport me luftën në Ukrainë. Folëm për procesin e integrimit, ecurinë e marrëdhënieve rajonale, “Ballkanin e Hapur”, sfidat e brendshme të rajonit dhe reformat. Reforma në drejtësi po jep fryte. Të gjithë e ndoqëm operacionin e djeshëm për goditjen e rrjetit kriminal, më e rëndësishmja ndoshta”, tha Rama.

 

Të fundit