Ditari i Maxhorancës

I trembet akuzave, del 'skenari' i PS për t'i hequr të drejtën e fjalës në Kuvend opozitës

I trembet akuzave, del 'skenari' i PS për t'i hequr të

Seanca e fundit e seancës plenare në Kuvend u shoqërua me tension, përjashtime dhe miratimi i rendit të ditës pa votat e opozitës.

Mirëpo duket se socialistët kanë vendosur të ndjekin të njëjtin skenar edhe nëse në seancën e radhës opozita tenton të bllokojë foltoren, kur në fakt kryeparlamentarja Lindita Nikolla i mohon të drejtën e fjalës.

Mësohet se në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të PS janë dhënë edhe direktivat, ku Taulant Balla është shprehur se në rats se opozita bllokon sërish foltoren, do të votohet rendi i ditës pa votat e tyre.

“Në seancë plenare, në rast bllokimi nga PD, do të përsëritet i njëjti qëndrim i PS. Do të votojnë rendin e dites pavarësisht qëndrimit bllokues të opozitës”, ka thënë Balla.

Të fundit