Flash News

Ditari i Maxhorancës

Takimi me Nikollën, Yuri Kim: Respektimi i pikëpamjeve, debati dhe bashkëpunimi thelbësore për demokracinë

Takimi me Nikollën, Yuri Kim: Respektimi i pikëpamjeve, debati dhe

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka dhënë detaje nga takimi me kryeparlamentaren Lindita Nikolla në Kryesinë e Kuvendit.

Në një postim në Twitter, Kim shkruan se thelbësore për një vend demokratik janë respektimi i pikëpamjeve të ndryshme, debati dhe bashkëpunimi aty ku është mundur.

“Kënaqësi për të uruar Lindita Nikollën në zgjedhjen si Kryetar. Është mirë të shihet Parlamenti me forcë të plotë, me opozitën të pranishëm dhe duke folur hapur. Respektimi i diversitetit të pikëpamjeve, debati civil dhe bashkëpunimi aty ku është e mundur janë thelbësore për demokracinë dhe llogaridhënien para votuesve”, shkruan Kim në Twitter.

 

Të fundit