Flash News

Ditari i Maxhorancës

“U kap në flagrancë duke marrë lekë”, Rama paralajmëroi arrestimin e sekretares së 'Shëndetësisë'

“U kap në flagrancë duke marrë lekë”, Rama

Arrestohet sekretarja e përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro.

Mësohet se arrestimi i saj është bërë me urdhër të SPAK dhe akuzohet për veprën penale të korrupsionit.

Lajmin e paralajmëroi kryeministri Edi Rama gjatë një takimi falenderues në Tiranë për zgjedhjet e 14 majit.

Pa përmendur emër, Rama tha se si mund të ndodhë që një sekretare e përgjithshme kapet në flagrancë duke marrë lekë.

Një sekretare e përgjithshme kapet në flagrancë duke marrë lekë. Si mund të ndodhë kjo? Ana e pëlqyeshme e kësaj medalje është që kapet një person që është i padenjë për të qëndruar në një zyrë shteti. Uroj të ketë sa më shumë të tilla, por s’mund të uroj që sa më shumë të tillë njerëz të bëjnë gjëra të tilla," tha Rama. 

 

Të fundit