Flash News

Ditari i Maxhorancës

Balluku flet pas 3 orësh në SPAK: U pyeta për inceneratorin e Tiranës, ka bërë pis të madhe e të vogël

Balluku flet pas 3 orësh në SPAK: U pyeta për inceneratorin e

Zëvendës kryeministrja si dhe ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku ka folur për mediat pasi u thirr sot nga SPAK, ku qëndroi prej tre orësh.

Ajo konfimroi se ishte thirrur në lidhje me hetimet për inceneratorin e Tiranës dhe sipas saj ka ardhur koha të zbardhet. 
"Isha këtu për dosjen 255, që është inceneratori i Tiranës, duhet të jepja disa sqarime që besoj të kenë shërbyer. Kjo është ndarja e vërtetë e pushteteve, për të cilën kemi folur gjithmonë. Kjo dosje ka bërë pis të madhe të vogël dhe i ka ardhur koha të zbardhet të ndahet puna e ndershme nga abuzimi pafalshëm.‘- tha Balluku.

 

Të fundit