Flash News

Ditari i Maxhorancës

Uzurpoi Ditën e Rinisë, PS e çel Kongresin me sulme ndaj opozitës, asnjë fjalë për të rinjtë e larguar

Uzurpoi Ditën e Rinisë, PS e çel Kongresin me sulme ndaj

Edi Rama vendosi që në Ditën e Rinisë të thërrasë Kongresin e Partisë Socialiste duke uzurpuar një ditë të shënuar.

Ishte Ministrja për Marrëdhënietme Shtetin dhe Parlamentin, Elisa Spiropali, që hapi Kongresin të cilin e çeli me sulme dhe akuza ndaj opozitës. Pa rikujtuar braktisjen e Shqipërisë nga të rinjtë në 10 vitet e fundit me shifra rekord, Spiropali u angazhua menjëherë në sharje dhe ofendime ndaj demokratëve.

“Ata po i tmerron frika e orës së të vërtetës. Filozofia e tyre shkon në krah të kundërt me vullnetin e shqiptarëve, ndërkohë ata e kurdisin sahatin e tyre me akrepat e 97”, tha Spiropali.

Ministrja theksoi se asnjë lider më parë, si Edi Rama, nuk ka këmbëngulur në korrigjim. “Asnjë lider tjetër sa Edi Rama dhe PS, nuk është treguar aq i aftë dhe kaq këmbëngulëse në praktikat e korrigjimit. Kundërshtarët tanë dinë vetëm të humbasin”, shtoi Spiropali.

Por Spiropali harroi se në fakt, Rama s’po merr asnjë masë korrigjuese për të rinjtë që largohen çdo ditë nga Shqipëria dhe që sot Dita e Rinisë, në fakt festohet pa rini.

Të fundit