Flash News

Ditari i Maxhorancës

Vdekja e ushtarit në Afganistan, reagon MM: Po bashkëpunojmë për hetimin e plotë të ngjarjes

Vdekja e ushtarit në Afganistan, reagon MM: Po bashkëpunojmë
Foto Ilustruese

Ministria e Mbrojtjes ka dalë me njoftim zyrtar pas vdekjes së ushtarit shqiptar me mision në Afganistan.

Ajo thotë se ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në orën 22:40 me orën lokale të Afganistanit.

Sipas MM, po bashkëpunohet me komandën e operacionit për të bërë hetimin e plotë të rrethanave në të cilat ka ndodhur ngjarja.

“Ndërsa i shpreh ngushëllimet familjes, Ministri i Mbrojtjes dhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FA siguron personelin në mision dhe familjet e tyre se do vijojnë të mbështesin e t’u gjenden pranë për të përmbushur me sukses misionin”, thuhet ndër të tjera në njoftim.

Ditari politik

Të fundit