Ditari i Opozitës

A duhet të dorëhiqet Basha nëse humbet zgjedhjet? Berisha: Përgjegjësia bazë dhe kryesore është e kryetarit

A duhet të dorëhiqet Basha nëse humbet zgjedhjet? Berisha:
Sali Berisha dhe Lulzim Basha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur mbi pritshmëritë e tij për zgjedhjet e 25 prillit. Ai tha se është përgjegjësia e Lulzim Bashës, rezultati që do të marrë Partia Demokratike, në zgjedhjet e 25 prillit.

I pyetur nëse kreu i PD-së duhet të dorëhiqet nëse i humbet zgjedhjet, Berisha tha për “Ditari” se, “Për të gjitha zhvillimet, përgjegjësia bazë dhe kryesore është e kryetarit. Por unë kësaj here të jem i sinqertë shoh kudo një tis fitoreje në rritje”.

Berisha shtoi se Basha po mendon për kabinetin e tij të ardhshëm.

 

Të fundit