Flash News

Ditari i Opozitës

Afati i fundit për regjistrimin e koalicioneve/ Aleatët në selinë blu, firmosin marrëveshjen me Bashën

Afati i fundit për regjistrimin e koalicioneve/ Aleatët në
Basha me aleatët

Aleatët kanë firmosur marrëveshjen me PD për zgjedhjet e 25 prillit. Sot pasdite pritet që të dorëzohet në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, pasi kjo e mërkurë shënon afatin e fundit për regjistrimin e koalicioneve.

I pari që nënshkroi marrëveshjen, ishte aleati tradicional i së djathtës, Fatmir Mediu. Ky i fundit tha për mediat se koalicioni synon fitoren e opozitës më 25 prill.

Pas Mediut, marrëveshja është firmosur edhe nga kreu i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka. Më pas në selinë blu kanë shkuar kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule dhe kryetari i LZHK-së Dashamir Shehi.

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi i shoqëruar nga ish-deputetja, Mesila Doda pas nënshkrimit të marrëveshjes tha për mediat se kjo nuk është një aleancë kundër PS, por ndaj një njeriu të vetëm që dëshiron të jetë sulltan.

Pas Idrizit marrëveshja u nënshkrua nga kreu  i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka dhe të tjerët me radhë.

 

Të fundit