Flash News

Ditari i Opozitës

Balliu: Do ketë riorganizim për organizimin e protestave të qëndrueshme

Balliu: Do ketë riorganizim për organizimin e protestave të

Shefi i Organizimit në PD, Klevis Balliu ka dhënë detaje nga protestat që demokratët pritet të zhvillojnë.

I ftuar në Ora News, Balliu tha se shumë shpejt do të ketë protesta të qëndrueshme kundër qeverisë.

“Qëndrueshmëria, qëndrueshmëria, qëndrueshmëria është ndryshimi. Qëndrueshmëria është ndryshmi, vazhdimësia. Do të merret parasysh çdo lloj forme. Ajo që mund të ju them unë është që narko shteti ka disa armë. Armët janë drejtësi e kapur, prokuroria e kapur dhe parlamenti i kapur”, tha Balliu.

Të fundit