Flash News

Ditari i Opozitës

Bardhi i përgjigjet Xhaçkës: Kur i beson drejtësisë pse lidhesh pas pantallonave të Ramës?

Bardhi i përgjigjet Xhaçkës: Kur i beson drejtësisë

Pas sharjeve dhe ofendimeve që Olta Xhaçka i drejtoi opozitës, kreu i grupit parlamentar Gazment Bardhi i ka rikujtuar se akuzat për përfitim nga prona shtetërore i ka ngritur SPAK dhe jo opozita.

Nga Kuvendi, Bardhi iu përgjigj deputetes socialiste duke i thënë se janë 11 m tokë publike e grabitur me dokumente të falsifikuara që i kaluan në pronësi bashkëshortit të Xhaçkës, Artan Gaçit.

Bardhi u shpreh se Xhaçka nuk ka pse të fshihet pas pantallonave të Ramës kur i beson drejtësisë, por duhet të shkojë në Gjykatën Kushtetuese dhe të ballafaqohet.

“Akuzat i ngriti SPAK jo opozita. nuk duhet të ishte deputete. Nuk ka asnjë pretendim që nuk është konfirmuar nga prokuroria. 11 mijë metra pronë publike u grabitën me letra të falsifikuara. Për 5 ditë i kaluan në pronësi bashkëshortit të zonjës.

Nëse zonja pretendon që gjithçka që tha opozita, pse u lidh pas pantallonave të Ramës dhe nuk shkon në GJK? Ne kërkojmë që të shqyrtohet nga drejtësia. Nga drejtësia fshihen kriminelët dhe hajdutët.

Jeni shndërruar në qesharakë, nga halli madh që u ka zënë se s’doni ta dorëzoni para drejtësisë s’dini ca bëni dhe ca flini, askush s’ka shpifur e gënjyer. Ne kemi bërë një mocion, kam shkuar në GJK dhe na ka thënë Olta Xhaçkën duhet ta dorëzoni pranë GJK. Juve zonjë sa kohë besoni në drejtësinë, pse fshiheni pas votës së Ramës. Hajde shkojmë në GJK, ta vendosë GJ. Pse fshiheni nga drejtësia, ju që keni luftuar kaq shumë për drejtësinë. E ka thënë e zeza mbi të bardhë, vlefshmërinë e mandatit e verifikon GJK. Mandatin e ke antikushtetues e të paligjshëm”, deklaroi Bardhi.

 

Të fundit