Flash News

Ditari i Maxhorancës

SPAK i sekuestroi tokën bashkëshortit, Xhaçka merr rolin e avokates: S’kam ushtruar influencë për të përfituar

SPAK i sekuestroi tokën bashkëshortit, Xhaçka merr rolin e

Ndërsa Kuvendi sot do të votojë nëse do të dërgohet apo jo në Gjykatën Kushtetuese mandati i saj, deputetja Olta Xhaçka ka folur nga foltorja e Kuvendit.

Xhaçka mbajti para Kuvendit një deklaratë për të mbrojtur veten nga akuzat, kur SPAK ka sekuestruar tokën ku bashkëshorti i saj do të ngrinte resortin në Dhërmi.

Xhaçka iu drejtua Bardhit duke e quajtur shpifës, teksa mohoi të ketë ushtruar influencë për të përfituar.

“Organet e drejtësisë për këtë punë janë shkoni drejtojuni, ti kthehemi pak çështjes, u bë një kohë shumë e gjatë, përmbaje Gazin të lutem. U bë një kohë e gjatë…shpifje, je një gënjeshtar i rëndomtë, jo me dokumente të prokurorisë, u bë një kohë e gjatë që emri im lidhet me paligjshmëri dhe abuzim me mandatin e deputetes, zhvillohen gjyqe prokurorësh dhe gjykatësish në ekrane dhe portale. Nuk kam ushtruar asnjë influencë për të përfituar”, deklaroi Xhaçka.

10 592 m2 tokë është sekuestruar në dy faza nga SPAK, tokë që do të përdorej nga Artan Gaçi për ndërtimin e një resorti në Dhërmi

Tjetërsimi i saj u bë me ndihmën e Jorgo Goros i cili duke falsifikuar dokumente dhe shkresa, në kundërshtim me ligjin, pronën shtetërore ia kaloi subjektit privat, në rastin konkret Artan Gaçit. Ishte pikërisht tjetërsimi që çoi në pranga Jorgo Goro.

Të fundit