Flash News

Ditari i Opozitës

Bardhi i prerë për raportet me Bashën: Ai në rrugë të vet unë në timen

Bardhi i prerë për raportet me Bashën: Ai në rrugë

Kreu i grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi thotë se rrugët me Lulzim Bashën tashmë janë të ndara edhe pse kanë qenë shum të afërt me njëri tjetrin.

Sipas tij, ajo që po bën Basha është jo në dobi të vendit dhe të Partisë Demokratike, por për interesat e tij personale.

Padiskutim kemi pasur një raport shumë të afërt personal dhe njerëzor, mesa duket zoti Basha nuk mirëkupton dot faktin që për Gazment Bardhin interesi i opozitës dhe PD-së është mbi çdo interes personal. Unë nuk jam në Partinë Demokratike për asnjë emër të përveçëm…

Në këtë moment, ajo që po bën zoti Basha absolutisht është jo në dobi të vendit, jo në dobi të PD-së.

Terësisht për një interes personal, nuk ka asnjë diskutim! Ai ka nevojë të reflektojë, nuk i takon zotit Basha të mbajë flamurin e përçarjes së opozitës. Ia kam thënë privatisht para qëndrimit tim publik, jam përpjekur t’ja shpjegoj që rruga që po ndërmerr nuk e ndihmon PD-në dhe se kemi nevojë për zgjidhje. Ai në rrugën e vet, unë në rrugën time. Nuk bie dakord me atë që po bën, por nuk kam asnjë paragjykim për asnjë çështje”, tha Bardhi në Opinion.

 

Të fundit