Ditari i Opozitës

Basha i përgjigjet Braçes për patentën dhe ironizon Ramën: Tani e zbuloi Dua Lipën?

Basha i përgjigjet Braçes për patentën dhe ironizon

Kreu i PD, Lulzim Basha i është përgjigjur kritikave të pak javëve më parë, kur publikoi një foto të tij bashkë me të shoqen, Aurela duke ngarë makinën.

Duke u ndalur te qëndrimet e zv.kryeministrit Erion Braçe, i cili tha se po i jepte makinës pasi patenta i kishte skaduar, Basha tha në emisionin “Log.” në ABC, se patentën e kishte marrë për herë të parë kur ishte 17-vjeç, në 1991.

“Kur doli fotografia, më thanë se unë nuk e ndjek, që kishte një lumë entuziazmi të drejtuesve të lartë të kundërshtarit politik që kishin zbuluar se kishte skaduar leja e drejtimit, në fakt dua ti falënderoj se më këtë rast e rinovova lejen e drejtimit. Patentën e kam marrë 17 -vjeç, në 1991” tha Basha.

Por a dëgjon muzikë gjatë udhëtimit në makinë? “Në përgjegjësi po” iu përgjigj lideri demokrat Endri Xhafos, që e “thumboi” duke i thënë; Edi Rama e ka tani Dua Lipën? “A tani e ka zbuluar?” u përgjigj Basha duke qeshur. Por cfarë muzike dëgjon Basha? “Pop, rock, sigurisht muzikë shqiptare. Shumicën e rasteve, jo vetëm në fushatë por edhe gjatë aktivitetit jashtë fushate udhëtimi në makinë është kohë që harxhohet me mesazhe dhe telefonata” tha ai.

 

Të fundit