Flash News

Ditari i Opozitës

Basha në Cërrik, qytetarët e presin me sheqer, fishekzjarrë dhe lule: Rama shkatërroi gjithçka, a do ia hapni derën?

Basha në Cërrik, qytetarët e presin me sheqer, fishekzjarrë
Basha në Cërrik

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ishte në Cërrik, ku është pritur me entuziazëm, fishekzjarre, sheqer, një tufë me lule dhe thirrjet "Rama ik". Ai është takuar me qytetarët dhe fermerët, ku është njohur nga afër me shqetësimet e tyre dhe iu ka prezantuar planin e PD-së.

Basha kujtoi takimet e disa viteve më parë me banorët e Cërrikut, kur ishte rritur çmimi i energjisë elektrike dhe naftës. Ai akuzoi kryeministrin Edi Rama se dështoi në 8 vite qeverisje, ndërsa premtoi ndryshim.

Basha tha se Rama duhet t'i kërkonte falje shqiptarëve dhe të largohej.

“Në këto vite të vështira për Cërrikun dhe Shqipërinë jemi takuar në momente dramatike për familjet tuaja, mbaj mend takimet në atë lokal aty kur vendosi të rriste cmimin e energjisë në 2014. Mbaj mend takimin në lokalin tjetër atje pasi rriti çmimin e naftës, kur hoqi familjet nga ndihma ekonomike, shpunësoi mijëra baballarë e nëna pa pyetur as për ta e as për fëmijët e tyre.

8 vite dështim e papunësi, premtime të pambajtura, sot një njeri në pozitën e tij duhet të kishte vetëm dy fjalë në gojën e tij e të largohen ti thoshte çdo shqiptari më fal e të largohej, por Edi Rama dy herë ka ardhur në dyert tuaja e ka trokitur e është futur përdhunshëm brenda e ka shkatërruar familjen, shtëpitë, ekonomitë tani po vjen për herë të tretë, do e hapni derën?

Kudo nëpër Shqipëri, dëgjoj, ndiej, prek vendosmërinë e shqiptarëve për ndryshim, fjalët që dëgjoj më shumë janë dy, nuk durohet më, një orë e më parë, mezi po e presim 25 prillin”, tha Basha.

Të fundit