Flash News

Ditari i Opozitës

“Basha si deputeti me biçikletë”, Salianji: Është vetëshpallur trajner i ekipit të PD-së

“Basha si deputeti me biçikletë”, Salianji:

Deputeti i Partisë Demokratike ka ironizuar qëndrimin e Lulzim Bashës, i cili vijon të vetëquhet kreu i PD-së.

Në një intervistë televizive, Salianji e ka krahasuar rastin e Bashës me ish deputetin e opozitës së bashkuar Selami Jenisheri, i cili e deklaronte veten si trajner i Kombëtares.

Kreu i grupi parlamentar të një partie politike e përcakton vullneti i deputetëve dhe nuk ka vullnet tjetër që e përcakton dot, aq më tepër që të jetë vullneti i qeverisë.  

Konkretisht, kemi dy raste sot në vendin tonë dhe janë pothuajse identike. Sot pashë se ai deputeti me biçikletë, më duket Jenisheri quhej, thoshte jam trajneri i Kombëtares.

I kishte çuar shkresë presidentit Duka ku i thoshte ‘jam trajner i kombëtares’, i mësoj mirë lojtarët që të driblojnë, bëj dhe gola dhe mund Çekinë.

Nga ana tjetër kemi Bashën. Basha është vetëshpallur trajner i ekipit të PD-së. Tani bëhet dot trajner?

Ashtu mund të behet edhe ky tjetri për Kombëtaren”, u shpreh Salianji.

Të fundit