Ditari i Opozitës

Berisha: Do vendosim bashkëpunim në SHBA për për ta ngritur atje çështjen ‘McGongial’

Berisha: Do vendosim bashkëpunim në SHBA për për ta ngritur

Kreu i PD, Sali Berisha deklaron se në kushtet e skandalit të McGongial, PD do të vendosë bashkëpunim me institucionet e SHBA për ta ngritur atje çështjen ku ne dosjen hetimore përmendet edhe Rama.

“Ajo që ne do bëjmë në këto kushte do vendosim një bashkëpunim me institucionet e SHBA dhe do kontribuojmë. Pra në do vendosim lidhjet.

Vërtet unë kam probleme me administratën aktuale, por nuk kam asnjë problem me forcën tjetër politike, e cila me eksponentë të saj kryesor ka denoncuar më shumë se unë Blinkenin për vendimin e tij.

Unë kam komunikim me nivelet që ty s’ta pret mendja. Ne do vendosim kontaktet dhe bashkëpunim me ata që janë të interesuar”, tha Berisha në emisionin “Open”.

 

 

 

Të fundit