Flash News

Ditari i Opozitës

Berisha: Drejtoresha e QSUT porosit miliona euro për mobilim, për çfarë e do krevatin dopio në zyrë?

Berisha: Drejtoresha e QSUT porosit miliona euro për mobilim, për

Kreu i PD, Sali Berisha denoncon drejtoreshën e Përgjithshme të Qendrës Spitalore “Nënë Tereza" Albana Fico se ka porositur miliona euro për mobilimin e zyrës.

Duke folur nga foltorja e Kuvendit, Berisha tha se drejtoresha, të cilën e cilëson si gjysmë kunatë të ministrit të Rendit ka porositur ndër të tjera edhe krevat dopio në zyrë.

“E morët vesh drejtoreshën e përgjithshme të Spitalit, gjysmë kunatë e ministrit të Rendit, që na porosit miliona euro për zyrën dhe shtrat dopio. Dhomë gjumi është zyra? Ca është kjo që bëni? Si ka mundësi?, u shpreh Berisha.

 

Të fundit