Flash News

Ditari i Opozitës

Berisha komenton arrestimet e SPAK: Vetëm një ra në pranga, tjerët morën lajmin: Ikni sa më shpejt!

Berisha komenton arrestimet e SPAK: Vetëm një ra në pranga,

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar nga Korça operacionin e sotëm të SPAK dhe policisë ku u arrestuan 18 persona.

Në një prononcim për gazetarët, nga Korça ku po zhvillon një takim me demokratët në sajë të garës për kreun e ri të PD, Berisha tha se nga aksioni, vetëm një u arrestua nga 8 personat e shpallur në kërkim, ndërsa shtoi se të tjerëve iu dha mesazhi që të iknin.

“Arrestime në erë, dmth nga 8 bosë të shpallur, vetëm njëri është në arrest. Të tjerët morën lajmin; ikni sa më shpejt”, tha Berisha.

 

Të fundit