Flash News

Ditari i Opozitës

"Si nje front i përbashkët", Berisha njofton datën e protestës së parë kombëtare

"Si nje front i përbashkët", Berisha njofton datën e

Kryetar i Partisë Demokratike Sali Berisha ka njoftuar se në datën 7 korrik, në Tiranë, do të zhvillohet protesta kombëtare e opozitës.

Gjatë fjalës në tryezën me shoqërinë civile, Berisha bëri thirrje që të nisë një pune intensive si një front i përbashkët për këtë mbajtjen e kësaj proteste.  

“Data 7 korrik është menduar nga Partia Demokratike të jetë data e protestës së madhe në Tiranë. Të bëjmë gjithçka për të nisur betejën tonë, kjo është betejë e rëndësishme, por kjo betejë duhet të shtrihet në mbarë vendin.

Si nje front i përbashkët te bëjme nje pune intensive per protesten e dates 7 korrik. Ky nuk eshte me pushtet kushtetues por pushtet i dale nga patronazhistet. Nuk ka liri pa vote. E vetmja menyre per te garantuar lirine, eshte vota. Te ngrihemi ne kete proteste te fuqishme. Te mos e shnderrojme Tiranen ne nje Beograd te vogel. Eshte kryeqytet i vendit. Do e quajmë front për shpëtimin e Shqipërisë.

Jemi te vendosur te mbrojme interesat e vendit tone. Vetem nje shoqeri atdhetate, nje shtet minimalisht patriotik, mund te zhvilloje vendit, perndryshe shkaterrohet.

Parimet konsrvatore jane parimet me te mira dhe i japin pergjigjen me te shkelqyer problemeve te vendit sot", tha Berisha. 

Të fundit