Flash News

Ditari i Opozitës

Berisha: Padroni dhe argati me të njëjtën gjuhë

Berisha: Padroni dhe argati me të njëjtën gjuhë

Kryedemokrati Sali Berisha ka komentuar sërish deklaratën e kryeministrit Edi Ramës, e njëjtë me atë të Aleksandër Vuçiç që në veri të Kosovës të vendoset KFOR-i, dhe të largohet policia e Kosovës.

Berisha shkruan në Facebook se ‘Padroni dhe argati flasin me të njëjtën gjuhë’.

Gjatë një konference për mediat ditën e sotme, Edi Rama kërkoi që misioni i KFOR-it të marrë nën kontroll veriun e Kosovës.

Deklarata e Ramës erdhi vetëm një ditë pas asaj të Vuçiç që kërkoi të njëjtën gjë.

 

Të fundit