Flash News

Ditari i Opozitës

Drita jeshile për Kosovën, Bardhi: Moment historik

Drita jeshile për Kosovën, Bardhi: Moment historik

Deputeti demokrat Gazment Bardhi e ka cilësuar si moment historik vendimin e Asamblesë Parlamentare të KiE, për t’i hapur rrugë anëtarësimit të Kosovës.

“Urime Kosovë! Moment historik për Kosovën dhe popullin e saj që Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës votoi pro rekomandimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE. Kjo nuk është vetëm një mundësi e jashtëzakonshme për Kosovën dhe proceset integruese të saj, por edhe një vlerësim për demokracinë e brendshme dhe paqen rajonale”, shkruan Bardhi.

 

 

Të fundit