Flash News

Ditari i Opozitës

“E ka kapur tmerri”, Berisha: Demokratët të na bashkohen, të mos ndjekin Ramën dhe veglat e tij të shpifura

“E ka kapur tmerri”, Berisha: Demokratët të na bashkohen,

Kreu i PD, Sali Berisha ka akuzuar sërish kryeministrin Edi Rama se po bën gjithçka që PD dhe kandidatët e saj t’i lejë jashtë zgjedhjeve të 14 majit.

Nga Rrogozhina, Berisha u bëri thirrje demokratëve që në zgjedhje t’u bashkohen kandidatëve të dalë nga primaret dhe jo grupimit Alibeaj, që kryedemokrati i cilësoi si veglat e Ramës.  

“Edi Rama është i tmerruar. E ka kapur tmerri, sepse e di që qytetarët shqiptarë në 14 maj do ti japin atë që meriton. Ai bëri gjithçka që PD-në, kandidatët tanë të lirisë ti lejë jashtë zgjedhjeve, por ja ku jemi më të vendosur se kurrë për fitore. Çdo demokrat, është i ftuar të bashkohet me ne.

Të mos ndjekë Edi Ramën, as veglat e tij të shpifura, të turpshme të kapura këmbë e krye si pengje nga Edi Rama. Ja ku e ka katandisur veten Edi Rama, duke marrë dy pengje, duke i shndërruar ata në aleatë dhe mendon se do të përballet me ne. Kurrë, është i humbur. Ne do të fitojmë “, tha Berisha.

 

Të fundit