Flash News

Ditari i Opozitës

Fier/ Ish-kryebashkiaku më i votuari në listën e PD, por humb mandatin për vetëm ‘një grusht’ votash

Fier/ Ish-kryebashkiaku më i votuari në listën e PD, por humb

Ka përfunduar numërimi votave preferenciale për kandidatët në qarkun e Fierit. Një garë e fortë u vu re në listën e PD, e cila arriti të marrë në këto zgjedhje 6 mandate.

Agron Kapllanaj, ish-kreu i Bashkisë Mallakastër ishte i renditur i 7-ti dhe nuk arriti të marrë një mandat deputeti.

Megjithatë, ai ishte kandidati më i votuar me 9274 vota, por serish nuk arriti të thyej hersin për vetëm 726 vota.

Në këtë qark, PS mori 9 mandate dhe LSI 1 mandat.

 

Të fundit