Ditari i Opozitës

Ftesa e Ramës për Bashën, Kryemadhi: Nuk kam parë burrë që i lutet një burri 12 herë në 24 orë

Ftesa e Ramës për Bashën, Kryemadhi: Nuk kam parë burrë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka komentuar ftesën e kryeministrit Edi Rama për bashkëpunim me aleatin e saj, kreun e opozitës, Lulzim Basha pas 25 prillit.

Nga Vlora, pas një takimi elektoral, Kryemadhi tha se nuk bëhet fjalë për asnjë lloj tentative.

Nuk është asnjë lloj tentative. Unë nuk kam parë burrë që i lutet një burri 12 herë brenda 24 orëve. Është i mbaruar”, tha Kryemadhi.

E pyetur mbi pritshmëritë e LSI në Vlorë, Kryemadhi tha se në 25 prill siguron katër mandate, 3 në Vlorë dhe një në Sarandë.  

Kujtojmë se Basha e ka refuzuar ftesën e Ramës, pasi sipas tij e ka pranuar dështimin dhe humbjen në 25 prill.

Të fundit