Flash News

E-TJERA

Atentati ndaj Bardhit, drejtori i Policisë Lezhë: U vra në lokalin e tij, ishte në tavolinë me të plagosurit

Atentati ndaj Bardhit, drejtori i Policisë Lezhë: U vra në

Drejtori i Policisë Lezhë, Alfred Elezi ka dhënë detaje nga atentati me një viktimë dhe tre të plagosur në Rrëshen.

Elezi ka thënë se Bardhi është ekzekutuar në lokalin e tij teksa konsumonte kafe bashkë me tre të plagosurit. Sipas Elezit, dyshohet të kenë qenë dy autorët që kanë marrë pjesë në atentat të cilët janë larguar nga vendi i ngjarjes me fuoristradë.

Hetimet deri tani janë përqendruar tek pista e hakmarrjes mes fiseve Bardhi dhe Reçi.

“Në lokalin e tij është vrarë me armë zjarri shtetasi Martin Bardhi dhe janë plagosur tre të tjerë, që kanë qenë në tavolinë me të. Autorët e ngjarjes janë dy persona të maskuar me fuoristradë, e cila pak pas ngjarjes, është djegur në fshatin Gëziq. Shërbimet tona kanë shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes dhe ku është djegur mjeti. Po kontrollohet territori nga të gjitha forcat, RENEA, të ndërhyrjes së shpejtë po kontrollojnë territorin dhe të gjitha drejtoritë e tjera kanë ngritur pika të shumta kontrolli për kapjen e autorit“, theksoi Elezi.

Të fundit