Flash News

Ditari i Opozitës

Sulmi ndaj TCH/ Berisha: Kur Rama u vendos tritol, bandat guxojnë dhe shkrehin me breshëri ndaj tyre!

Sulmi ndaj TCH/ Berisha: Kur Rama u vendos tritol, bandat guxojnë dhe

Kreu demokrat Sali Berisha ka prezantuar këtë të martë kandidatin e koalicionit “Bashkë Fitojmë” për bashkinë e Kuçovës në zgjedhjet e 14 majit, Lefter Maliqi.

Teksa moti fjalën, Berisha u ndal dhe te  mungesa e rendit në vend, ku përmendi dhe sulmet ndaj mediave.

Ai tha se kur kryeministri u vendos tritol mediave, duke iu referuar shpërthimit të “Prestige Resort” që lidhet me News24, atëherë “bandat guxojnë dhe shkrehin me breshëri ndaj tyre, duke iu referuar sulmit me armë zjarri ndaj godinës së “Top Channel”.

“Para një jave u ekzekutua një gjyshe që punonte dy punë, para 3 ditësh u ekzekutua një roje që rrinte gjithë natën me një breshëri kundër një medie. Kur kryeministri thotë se kokën t’i hanë njëri-tjetrit, jo është licencë për të vrarë.

Një kryeministër ka ligjin dhe policinë, nuk i lejon njerëzit të vriten por i çon aty ku kanë vendin. Kur ai thotë t’i hanë kokën njëri tjetrit, sheshet e lokalet janë në dorën e krimit.

Kur kryeministri i vendos tritol mediave, banda të tjera guxojnë dhe shkrehin breshëri kundër tyre! Cili është cinizmi më ekstrem? Dje familjarët varrosën njeriun e tyre të pafajshëm që u ekzekutua, sot si ngushëllim patën nga ky cinik se rendi sot është më i mirë se kurrë. A ka cinizëm më të madh se ky ndaj qytetarëve?” u shpreh ai.

Të fundit