Flash News

Ditari i Opozitës

I quajti qëndrime emocionale, Bardhi i kthehet Alibeajt: Nuk amnistoj veprime të patolerueshme

I quajti qëndrime emocionale, Bardhi i kthehet Alibeajt: Nuk amnistoj

Gazment Bardhi i është përgjigjur deklaratës së Enkelejd Alibeajt, kur ky i fundit e quajti qëndrimin e Bardhit për mbledhjen e Kryesisë, një qëndrim emocional.

Bardhi tha për mediat se qëndrimi i tij nuk ishte aspak emocional, por parimor për të dënuar dhunën verbale të kryer ndaj kolegëve të tij.

Bardhi tha se nuk mund të amnistojë veprime të tilla të patolerueshme.

“Ajo që unë kam thënë është që dhunosh verbalisht apo dhe të fyes deputetë që kanë mendim ndryshe është një sjellje prej grupimi paramiliatar. Së dyti, kam dëgjuar gjatë këtyre orëve që qëndrimi im ka qenë emocional, jo nuk kam qenë edhe pse nuk ka asgjë të keqe. Qëndrimi im ka qenë parimor, kam dënuar dhunën verbale kur është kryer nga grupimi i zotit Berisha. Do dënoj dhunën ndaj kolegëve, shantazhet edhe kur vijnë nga anëtarë të PD-së që deri në këtë moment kanë menduar njësoj si mua. Nuk amnistoj veprime të patolerueshme vetëm sepse ndodhin në njërën palë. Kjo është të jesh koherent dhe të mbash qëndrime parimore”, deklaroi Bardhi.

 

Të fundit