Flash News

Ditari i Opozitës

Incidentet në Kosovë/ Rama propozoi një konferencë paqe, Shehu: Rrezikon gjithçka të arritur deri më sot!

Incidentet në Kosovë/ Rama propozoi një konferencë paqe,

Deputeti e Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar në lidhje me kërkesën e kryeministrit Edi Rama për mbledhjen e një konference të jashtëzakonshme paqeje, sa i takon situatës që po ndodh në Kosovë.

Sipas Shehut, kjo konferencë rrezikon që të vërë në dyshim edhe vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare.

REAGIMI I SHEHUT

Rama gabon rende edhe sot!

Kerkesa e tij per mbledhjen e nje “Konference te jashte zakonshme paqje” rrezikon gjithecka te arritur deri me sot!

Rrezikon e ve ne dyshim edhe vendimin e Gjykates Nderkombetare!

Nje veprim i tille vecse i shkon per shtat tentativave te Serbise per te ndryshuar realitetin e filluar cdo gje nga pika “zero”.

Vecanerisht per terresine territoriale te Kosoves kjo.

Mbas deshtimit te tentativave per “shkembimet e territoreve” dhe per “Ballkanin e Hapur”, pra Jugosllavine e Re, nje nisme e tille do te ishte nje “komardare” tjeter per Serbine e qellimet e saj.

Ajo qe duhet bere eshte denimi i qarte i agresorit, pra i qarqeve ultranacionaliste te Serbise, si burim i destabilitetit dhe ketij pershkallezimi te rrezikshem.

Zbatimi i Mareveshjes se Ohrit si me e fundmja.

Kjo duhet kerkuar edhe nga partneret tane!

 

 

 

 

Të fundit