Flash News

DITARI POLITIK

Kryemadhi: Kompanitë e inceneratorëve, sponsorizuesit kryesor të aksionit të Lulzim Bashës

Kryemadhi: Kompanitë e inceneratorëve, sponsorizuesit kryesor të

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, deklaroi sot teksa njoftoi padinë shtesë që do të dorëzohej pranë SPAK për inceneratorët, se në dosje rezultojnë edhe para të paguara pranë Lulzim Bashës.

 Sipas Kryemadhit, kompanitë e inceneratorëve që fitonin tenderat e rrugës kanë qenë sponsorizuesit kryesor të aksionit opozitar të Lulzim Bashës.

“Historia e LSI do vijojë pavarësisht se ndihem gjithnjë e më shumë fajtore për shkak të djegies së mandateve, bojkotit të zgjedhjeve lokale se sa më shumë hetojmë dosjen e inceneratorëve aq më shumë kuptoj që janë dhe shumë para të paguara te PD e Lulzim Bashës dhe kuptoj si kompanitë e inceneratorëve e koncensionare, që fitonin tenderat e rrugëve, kanë qenë sponsorizuesit kryesorë të aksionit opozitar për ta dështuar të gjithë aksionin në funksion të qytetarëve. Do ti denoncojmë me emra. Do ua shpjegojmë emrat edhe kompanitë dhe përfituesit që kanë marrë në shkëmbim të blerjes së votës. Dikush kanë marrë toka vila para, biznese, që janë të faktuara. Mjafton të gjurmosh paratë. Do shikosh që përfundon tek emri i gruas që blen vilë apo fëmija që blen biznes. Janë të denoncuara. Janë prova që ne do t’ja dorëzojmë SPAK”, tha Kryemadhi.

 

Të fundit