Flash News

Ditari i Opozitës

Kryemadhi: Sondazhet nuk janë politikë, por gjoba

Kryemadhi: Sondazhet nuk janë politikë, por gjoba

Për kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi sondazhet e organizuara nuk janë reale, por janë gjoba që vendosin sondazhuesit.

Në një intervistë dhënë për gazetarin Rezar Xhaxhiu në FaxNews, Kryemadhi ka treguar se mbështetësit e LSI-së janë të palexueshëm dhe qëndrestar.

Pjesë nga intervista e kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi:

Çfarë do t’i bëjmë sondazheve që janë të pamëshirshme? Sondazhet ju nxjerrin në shifra alarmante

Shikoni çfarë fature kanë sondazhet. Gjithmonë sondazhet e kanë nxjerrë LSI në shifra alarmante, në 2013 as 3 mandate nuk i dhanë LSI-së dhe LSI-ja mori 19 mandate. Votuesi i LSI-së është i palexueshëm, e para. E dyta, votuesi i LSI-së është votues i qëndrueshëm dhe është guerrilas për hir të së vërtetës. Dhe tjetra, unë kam qenë ndër të parat që kam bërë sondazhe në Shqipëri, kur nuk e bënte asnjeri sondazhin në politikë, nuk e dinin që ekzistonte sondazhi politik.

Sondazhet e 10 ditëve të fundit nuk janë sondazhe votash, janë sondazhe gjobash, gjoba ndaj partive politike apo individëve të caktuar, mjafton të shikoni faturat financiare që paguhen pas këtyre kompanive, do të kuptoni se cili është qëllimi i këtyre sondazheve. Unë mendoj që ne duhet të bëjmë sondazh për sondazhet dhe kjo është kryesore. Por mendoj që të gjithë qytetarët po t’i pyesësh a janë më të varfër, a paguajnë më shumë para, a paguajnë më shumë taksa, a janë papunë, a kanë falimentuar bizneset, ky është sondazhi më i mirë për ne.

Të fundit