Flash News

Ditari i Opozitës

“Kundër Ramës, pro Europës!”, Lela: Protestë paqësore më 6 dhjetor

“Kundër Ramës, pro Europës!”, Lela: Protestë

Drejtori i Komunikimit në Partinë Demokratike thotë se protesta e opozitës që do mbahet më 6 dhjetor do të jetë paqësore, duke iu përgjigjur kështu kryeministrit Rama i cili foli për çështje sigurie të samitit BE-Ballkani Perëndimor.

I ftuar në emisionin 'Çim Peka Live' në Syri Tv, Lela theksoi se protestohet kundër qeverisë së Edi Ramës dhe pro Europës.

"Kur themi arsye sigurie, kush janë pasiguritë? Qytetarët dhe opozita dalin për të protestuar paqësisht kundër Ramës. S'ka kurrfarë frike e droje se do ketë një gjë që do cënonte sigurinë.

Tjetër gjë akustika e estetika e kartolinës që Rama s'do që t'i prishet, e tjetër kërcënimi i sigurisë. Rama e do të pastër perimetrin për të mos u dëgjuar zërat e qytetarëve të revoltuar. E do pamjen për zotërinjtë që vijnë nga BE, të pastër.

Meraku i opozitës nuk është ky që Rama të jetë i pastër akustikisht. Kemi mesazhe për të dhënë. Kërkojmë dhe një audiencë speciale, krerët e BE-së. Në atë që kanë thënë eksponentët e opozitës dhe Berisha ska pasur asgjë që kapërcen paqen."-tha Lela.

 

Të fundit