Flash News

Ditari i Opozitës

McGonigal pranoni akuzat e lidhura me Shqipërinë, Berisha: Rama bashkëfajtor, në shkurt të dy në burg

McGonigal pranoni akuzat e lidhura me Shqipërinë, Berisha: Rama

Kreu i PD-së, Sali Berisha ka reaguar pas njoftimit të Departamentit të Drejtësisë në SHBA-ve se ish-agjenti i FBI-së "Charles McGonigal", ka pranuar në Gjykatën e Uashingtonit se ka marrë 225 mijë dollarë nga Agron Nezaj dhe se ka takuar kryeministrin  Edi Rama.

Në një postim në facebook, Berisha shkruan se Rama dhe  McGonigal, janë bashkëfajtorë dhe ndajnë fatin që meritojnë duke shtuar se në shkurt do përfundojnë në burg të dy.

Postimi i plotë:

Bashkëfajtorë! Ndajnë fatin, e meritojnë!

Në shkurt të dy në burg.

Të dashur miq, dje McGonigal pranoi të gjitha akuzat penale për veprat penale të kryera në bashkëpunim direkt me Edi Ramën, Dorian Duçkën dhe Agron Nezën në Shqipëri. Në shkurt gjykatësja në rast se pranon marrëveshjen jep vendimin deri në 5 vjet burg. Kurse për Edi Ramën, Duçkën dhe Nezën sipas avokatëve amerikanë nuk do ketë marrëveshje, por dënimet do shkojnë nga 7 deri në 15 vite! Prandaj Edi Ramës iu duk salla e KS si rreth i ferrit!

Të fundit