Flash News

Ditari i Opozitës

Mungoi në Kuvendin kombëtar të PD, reagon Salianji: Bashkimi mes vetes, frymëmarrje jetike për opozitën

Mungoi në Kuvendin kombëtar të PD, reagon Salianji: Bashkimi mes

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji reagoi në rrjetet sociale pasi sot zgjodhi të mos marrë pjesë në Kuvendin Kombëtar të PD, thirrur nga Sali Berisha.

Salianji shkruan se korrigjimet janë të pamjaftueshme dhe se janë të domosdoshme ndryshime të thella për t’i hapur rrugë më të mirëve dhe të rinjve.

"Opozita e ka jetike transformimin, rikonceptimin, ridimensionimin dhe qasjen ndryshe me qytetarët dhe vetveten! Korrigjimet janë të pamjaftueshme, ndryshimet e thella më shumë se të domosdoshme! Bashkimi mes vetes dhe hapja drejt shoqërisë është frymëmarrje jetike për opozitën sot!

Nevoja për ti hapur rrugën me meritë më të mirëve, profesionistëve me integritet, diasporës, të rinjve, shoqërisë!", shkruan Salianji.

 

 

 

Të fundit