Flash News

Ditari i Opozitës

Nikolla mbron Ramën nga akuzat, i mohon fjalën dhe përjashton nga seanca Berishën

Nikolla mbron Ramën nga akuzat, i mohon fjalën dhe përjashton nga

Kryeparlamentarja Lindita Nikolla pasi i mohoi të drejtën e fjalës, vendosi të përjashtojë nga seanca kryedemokratin Sali Berisha.

Nikolla nuk i dha fjalën kryedemokratin i cili do të fliste për çështjen e ish-zyrtarit McGonigal dhe lidhjet e tij me kryeministrin Edi Rama. Përpos që i mohoi fjalën, Nikolla nuk e lejoi Berishën as të fliste në kanalin e tij të Facebook.

Kjo është hera e disatë që ndaj demokratëve merren masa, ndërsa kryeministri Rama mbetet imun nga sharjet dhe ofendimet që i drejton opozitës.

Të fundit