Flash News

Ditari i Opozitës

Nis procesi i numërimit të votave për votëbesimin e Berishës

Nis procesi i numërimit të votave për votëbesimin e

Ka nisur procesi i numërimit të votive për kryedemokratin Sali Berisha.

Kuvendi nisi punimet në 11:00 dhe u drejtua nga dy komisione: Komisioni i drejtimit të punimeve të Kuvendit dhe Komisioni për verifikimin e mandateve

Berisha e ka nisur fjalën e tij në Kuvendin Kombëtar me një ftesë për reflektim. Berisha tha se në këtë dekadë u shkatërrua demokracia, u rikthyen burgosjet politike ,apo parlamenti u shndërrua në një karikaturë.

Edhe vajza e kryedemorkatit, Argita Malltezi dha një mesazh të fortë nga Kuvendi. Ajo tha se e vendi rrezikon të bjerë sërish në një diktaturë të ngjashme me atë që përjetuan shqiptarët, vetëm me dallimin se sot shqiptarët lejohen të lënë gjithçka e të ikin.

Malltezi theksoi se “Popujt që flenë në demokraci, rrezikojnë të zgjohen në diktaturë”.

 

Të fundit