Flash News

Ditari i Opozitës

Noka flet pas tensioneve në Parlament: Këtu nuk duhet t’i vësh flakën Kuvendit, por qeverisë

Noka flet pas tensioneve në Parlament: Këtu nuk duhet t’i

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka ka folur pas tensioneve që pushtuan sallën e Parlamentit sot, ku ai ishte edhe një prej protagonistëve.

I ftuar në studion e emisionit “Open” në News24, Noka zbuloi se pas tensioneve të sotme kishte pësuar edhe dëmtime në dorën e djathtë, të cilat i shfaqi për kamerat dhe i quajti “plagët e betejës me horrat e Gardës”.

 “Këtu nuk duhet t’i vësh flakën Kuvendit, duhet t’ia vësh qeverisë. Në Shqipëri termi zgjedhje nuk ekziston, ekziston termi tender. Ja ku janë plagët e betejës më horrat e gardës.
A kanë imunitet deputetët, Shikoni pamjet e sotme dhe shikoni nëse kanë apo jo deputetët imunitet. Mua nuk do kenë shans që të më ndalojnë ashtu, por sot tentuan të na kontrollonin si dele”, u shpreh ai mes të tjerave.

Të fundit