Flash News

Ditari i Opozitës

Paloka ironizon "lehtësimin" e Bashës për McGonigal: Padit Ramën për 700 mijë USD e lobimit

Paloka ironizon "lehtësimin" e Bashës për McGonigal:

Deputeti i PD-së, Edi Paloka ka ironizuar reagimin e Lulzim Bashës për pranimin e fajësisë për dosjen shqiptare nga McGonigal.

Në një postim në facebook, Paloka shkruan: Duke konsideruar te mirëqenë  këto që L.B shpreh në reagimin e tij, do duhet që menjëherë ( te hënën) L.B te dorëzojë një padi në SPAK kundër Ramës për aferën e 700 mije dollarëve te lobimit.

Kështu do ja u “përplasë ne fytyre” të gjithë atyre që e akuzuan…

Kujtojmë që pas pranimit të akuzave nga Charles McGonigal, Basha u shpreh se  kjo e vërtetë është shpagim për demokratët që u vunë nën sulme nga Edi Rama dhe Sali Berisha.

Postimi i Palokës:

Ne morine e reagimeve per gjyqin ndaj Mc Gonigal, gjeta dhe reagimin e L.B.

Pa trajtuar faktin “e cuditshem” qe Mc Gonigal qenka paguar kunder L.B po “non grata” u shpall Berisha…

Duke konsideruar te mireqene keto qe L.B shpreh ne reagimin e tij, do duhet qe menjehere ( te henen) L.B te dorezoje nje padi ne SPAK kunder Rames per aferen e 700 mije dollareve te lobimit . Keshtu do ja u “perplase ne fytyre” te gjithe atyre qe e akuzuan …

Do ta hedh kete hap L.B apo… s’nuk…???

Kujtoj ketu qe kur plasi skandali Mc Gonigal tre ishin personazhet qe duhej te prononcoheshin te paret por mbyllen gojen per muaj me rradhe; Rama, Yuri Kim dhe cuditerisht “viktima” L.B !!!

Le te presim e te shohim .”

Të fundit