Flash News

Ditari i Opozitës

Pse Rama mban kongresin e PS-së në 8 dhjetor? Berisha: Ka vetëm një simbolikë

Pse Rama mban kongresin e PS-së në 8 dhjetor? Berisha: Ka vetëm

Kreu i PD, Sali Berisha foli zhvillimin e kongresit të PS-së që pritet të zhvillohet nesër në 8 dhjetor, ditën e Rinisë.

I ftuar në Syri tv, Berisha tha se Rama e bën kongresin në një datë që i përmbysën etërit dhe u thotë që ja ku ju riktheva.

BerishaSë pari bën kongresin në një datë që i përmbysën etërit dhe u thotë që ja ku ju riktheva. Simbolika e vetme është kjo. Ata do të preferonin që ai të bëhej më 8 Nëntor, qejfi i tyre do ishte 8 Nëntori por ky thotë për hakmarrje ja ua bëj në këtë ditë.

Kurse kongresi, përkundrazi, PS mblidhet më puniste se kurrë në historinë e vetë, në kuptimin që zhduku tërësisht votën.

Të fundit