Flash News

Ditari i Opozitës

Raporti i OSBE/ODIHR 2023 për zgjedhjet lokale, Varhelyi takim me Vokshin

Raporti i OSBE/ODIHR 2023 për zgjedhjet lokale, Varhelyi takim me Vokshin

Komisioneri për Zgjerimin i BE-së, Oliver Varhelyi ka zhvilluar këtë të mërkurë një takim me deputeten demokrate Albana Vokshi.

Me anë të një postimi në rrjetin social X, Varhelyi shkruan se diskutuan për raportin e OSBE /ODIHR 2023 për zgjedhjet lokale dhe Raportin e Zgjerimit 2023.

Postimi i plotë

Me/ ????????Deputet, @albana_vokshi diskutoi raportin e OSBE/ODIHR 2023 për zgjedhjet lokale dhe Raportin e Zgjerimit 2023.

Roli konsultativ i #Parlamentit në procesin e negociatave të anëtarësimit është vendimtar dhe angazhimi konstruktiv i opozitës është kyç.

Të fundit