Flash News

Ditari i Opozitës

Seanca për ‘Babalen’, Noka: Klani Xhafa në sulm kundër Salianjit me procese të montuara

Seanca për ‘Babalen’, Noka: Klani Xhafa në sulm

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Flamur Noka, ka reaguar pas shtyrjes së procesit gjyqësor ndaj deputetit Ervin Salianji lidhur me akuzat dhe dënimin për çështjen “Babalja”.

Në një postim në Facebook, Noka shkruan se Salianji publikoi investigimin e një gazetarit që provonte se vëllai i ish-ministrit Fatmir Xhafaj, ishte përfshirë në trafikun e drogës. Noka shton se pas gjyqeve dhe seancave të Salianjit, fshihet dora e Ramës dhe ish-ministrit Xhafaj.

Postimi i Nokës:

Kolegu Ervin Salianji bëri publik investigimin e gazetarit që provonte se vëllai i "rilindasit" Fatmir Xhafa vazhdonte organizimin e trafikut të drogës.

Me procese gjyqësore të montuara në shkallën e parë dhe në apel, vëllazëria e drogës i është vërsulur deputetit të Partisë Demokratike me akuzën se ai u ka dëmtuar imazhin që me "djersën e ballit" e kanë vendosur në Itali e Venezuelë.

Pjesë e planit për t'i mbyllur gojën deputeti Salianji janë gjyqtarë me lidhje miqësore me klanin Xhafa, agjentë të SHISH, dëshmitarë të rremë e mbi këta qëndrojnë dy narkoshtetarët Edi Rama dhe Fatmir Xhafa.

Ndodh edhe kjo, që një i arratisur ka besim te drejtësia.

Të fundit