Flash News

Ditari i Opozitës

“Shqipëria sot rruga kryesore e heroinës në Europë”, Berisha: Rama flet më me pasion për kanabisin se për grurin

“Shqipëria sot rruga kryesore e heroinës në

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga takimi me demokratët në Berat se Shqipëria është kthyer sot në rrugën kryesore të heroinës për në Europë.

Sipas Berishës, flet për kanabisin me më shumë pasion se për çdo gjë tjetër.

"Porti i Durrësit është shndërruar në një nga portet kryesore të kokainës. Problemi është se Shqipëria sot është rruga kryesore e heroinës në Europë, por  Rama flet për kanabisin më me pasion se për grurin, flet më me pasion për kanabisin se për ullirin, fikun apo arrat.

Blegtorinë nuk e zë kurrë me gojë. Pra në 5 vitet e fundit shqiptarët ikën si proporcion më shumë se çdo vend tjetër.

Opozita nën drejtimin e Bashës me pasivitetin dhe pazaret e saj nuk ngjallte shpresë."-tha Berisha.

 

Të fundit