Flash News

Ditari i Opozitës

Siguria publike/ Salianji: Krimi i organizuar derdhet rrugëve, në qeverisjen e Ramës më lehtë porosit vrasje se kafe

Siguria publike/ Salianji: Krimi i organizuar derdhet rrugëve, në

Deputeti demokrat Ervin Salianji ka reaguar në lidhje me situatën e sigurisë publikë në vend, niveli i së cilës sipas tij është në degradim.

Salianji përmes një postimi në Facebook  shkroi se në qeverisjen e Edi Ramës më lehtë porosit vrasje se kafe dhe se më shumë gjen banditë se kamarierë, duke ironizuar situatën e rëndë në vend.

“Tjetër ngjarje e rëndë kriminale, tjetër kërcitje armësh në mes qyteti! Krimi sheshit, niveli i sigurisë publike në degradim, nën qeverisjen e Ramës më lehtë porosit vrasje se kafe, më shumë gjen banditë se kamarierë!

Ndërkohë që krimi i organizuar apo ai ordiner është derdhur rrugëve dhe godet kur dhe ku të dojë, qeveria, KM, ministri dhe drejtuesit e policisë janë strukur duke bërë sehir dhe luftuar krimin nga Tëitter!

Shqipëria dhe qytetarët kërkojnë reagim dhe shtypjen e krimit me gjithë forcën e ligjit! Krimi është aleati i qeverisë dhe armik i qytetarëve! Duhet raprezalje e shtetit ndaj krimit për të ndalur dhunën dhe fatkeqësisht dhe vrasjet që bandat po kryejnë në çdo cep të Shqipërisë.

Ngjarjet po tregojnë një qeveri të paaftë të luftojē krimin, që përkëdhel dhe shpërblen grupet e krimit tē organizuar dhe qē lufton qytetarët e pafajshëm, të varfërit apo bizneset kundërshatare!”, shkruan Salianji referuar ngjarjes në Kavaj pak minuta më parë ku mbetën të vdekur dy persona.

 

Të fundit